Proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti u Širokoj Kuli

U mjesnoj crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli 5.8.2024. proslavljen je Dan pobjede, domovinske zahvalnosti, dan hrvatskih branitelja i blagdan Gospe Snježne.

Svetu misu predvodio je policijski kapelan iz Siska, don Ivo Borić u suslavlju sužupnika župe sv. Josipa Lički Osik i župe sv. Mateja u Širokoj Kuli preč. Nikole Turkalja.

U ovoj župi župnika preč. Luke Blaževića, koji ove godine slavi 30 godina upraljavnjanja ovih župa svake godine se obilježava ovaj dan sv. misom.

"S ovoga svetog
slavlja, s osjećajima dubokoga poštovanja i zahvalnosti upućujemo
smjerne molitve za sve poginule i nestale, žrtve okrutnosti i mržnje, ali
i za žive koji nose duboke rane, kao i za one koji su ranjeni teškim
gubitcima svojih najmilijih.Predano nam je živo svjedočanstvo vjere i
vjernosti na čuvanje i ljubav neumanjenim žarom. Svjedoci smo
brojih osoba i događaja koji su duboko urezani u pamćenje naroda,
memoriju, u prijelomnim trenutcima, gotovo sudbonosnim, koji ne
smiju biti zaboravljeni." istaknuo je don Ivo u svojoj propovijedi.

Na kraju svete mise najdomoljubniji pjesnik u Hrvata, Ante Nadomir Tadić Šutra izrecitirao je svoje dvije pjesme.

Nakon mise održana je kratka komemoracija za sve žrtve ispred Spomen obilježja, a molitvu je predvodio don Ivo Borić.