NAJAVA: Proslava Matijeva u Širokoj Kuli

NAJAVA: Proslava Matijeva u Širokoj Kuli

U subotu 21. rujna i u nedjelju 22. rujna u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli svečano ćemo proslaviti nebeskog zaštitnika sv. Mateja ap.

U subotu na sam dan svetu misu u 11,00 sati predvodi župnik Donjeg Lapca i Boričevca vlč. Igor Lulić.

U nedjelju misu u 9,00 sati u crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku predvodi župnik preč. Luka Blažević.

Svečano euharistijsko slavlje u 11,00 sati u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli predvodi policijski kapelan iz Siska don Ivo Borić.

Nakon svete mise u 12,00 sati u crkvi će se održati koncert Ansambla Musica Viva.

Kroz ove dane naša mjesta će posjetiti potomci Kuljana iz Amerike. Njihovi djedovi, pradjedovi ili šukundjedovi su morali pred više od 100 godina otići trbuhom za kruhom u Ameriku, a danas će njihova djeca i praunučad moći vidjeti od kuda vuku svoje korijene.